İLERİ EVRİM AŞAMALARI


İleri Evrim Aşamaları: Varlıkların, kısır döngüye uğratılmış yozlaştırılmış öğretilerin, şartlayıcı, kayıtlayıcı tesirleriyle donuklaştırılmış, tortulandırılmış menfiyet arz eden unsurlarından kurtarılmasından sonra yine bu varlıklara cari kılınan ve yetkinlik kazandıran EVRENSEL EVRİM AŞAMALARI’dır.

Evrensel Sevgiye, Evrensel BİR’lik ve beraberliğe dayanan kardeşlik ilkelerini kendi bünyesinde bulunduran bu evrimsel süreç, bakırlıktan yeni kurtulmuş ve ALTIN olmuş bir varlığın ışıl ışıl parlaması için, ceste ceste Evrensel enerjilerle cilalayan varlıklara Yüce Haşmet, Sonsuz-Sınırsız TEK Tarafından bahşedilen bir armağandır.
BAKIR NASIL ALTIN OLMUŞTUR Kİ CİLALANMAYI HAK EDİYOR?

Bakırın Altın oluncaya kadar öyle bir tahvilatı söz konusudur ki her tahvil olunuşun ardından şayet bir ölçüm yapılırsa Altına matuf cezbin yücelimi kaydedilir. Yani Bakır Altın oluncaya kadar geçirdiği birinci evrim sürecinin her aşamasında kendi farkındalığı olmasa dahi Altına matuf cezbinin enfüsten afağa vuran inikaslarının somutlaşması söz konusudur.
Cezb olan nedir? Cezb olunan nedir? Cezb olanın varlığında cezb olunanla ilgili hususiyetlerce mücehhez meknuziyet safındaki varlıkların durumunu hiç düşündünüz mü?

Cezb olan, cezb olduğundan yana cezbinle ilgili tesiri sağlayan kaynaklarınla aktiflik kazanır. Hareketten bereket doğar. Cezb olursan cezbinin cirmiyeti kadar bizzat kendi kaynağından şoklanırsın. Sana güç veren sana bu gücü niçin veriyor? Çünkü sen, senden öte İlahi bir saygınlığı olan Kutsal bir Numuneye (Evrensel İnsan Numunesi) matuf cezb belirtiyorsun.

CAZİBE KANUNUNA GÖRE CEZB OLAN CEZB OLMA MEYANINDA NASIL BİR MAHİYET ARZEDİYORSA ELBETTE Kİ BENZEMEYLE İLGİLİ BİR AŞAMAYI DA GERÇEKLEŞTİRMENİN PEŞİNDE OLACAKTIR.

Kendine benze kendine asıl kendin olan BEN’liğine… Benzemezsen senle kalamaz ve sendeki ben BEN olamaz.
Sen kendi dünyanda hayran olduğuna benzemek istemez misin? Neden benzemek istersin? Zira hayran olduğuna karşı muayyen bir mahiyette cezbin söz konusudur. Benzeyen benzediğinden yana tüm imkanları kesb eder. Benze ki benzeyebildiğinden yana sana hak doğsun. Benze, benze ki benzeyebildiğin sana benzeyebildiğin oranca yaklaşsın.

SEN BAKIRSAN VE ALTINA BENZİYORSAN, ALTIN SANA ALTINA BENZEYEBİLDİĞİN ORANCA YAKLAŞACAKTIR. SEN BEŞERSEN İNSANA BENZİYORSAN İNSAN SANA İNSANA BENZEYEBİLDİĞİN ORANCA YAKLAŞACAKTIR.

Mevlana içten içe Şems’e benzemek istiyor, Şems’e benzeyişleri öyle bir doygunluğa ulaşıyor ki Şems’le karşılaşıyor ve Şems’le hemhal olup onunla birleşiyor. Şimdi Şems’mi Mevlana oldu Mevlana’mı Şems oldu? Her iki isim nisbiyet kavramıyla hareket edilen Dünya ortamında nisbi birer kavram sadece. İNSAN diyelim, EVRENSEL İNSAN diyelim yani bunun ille de adını mı koyalım?

Adlar, makamlar, şanlar, unvanlar, mekanlar hepsi birer nisbi kavram sadece. Bunlara itibar edenler, takılanlar halen nisbiyet kavramlarının ötesine geçememiş ve nisbi değerler dünyasında bir bu yana bir o yana at koşuşturmaktadırlar. Duyabilecek kulaklar, metihler, övgüler, poh pohlanmalar duyabilmeyi fantezi değerler dünyasında aranıyorsa mutlaka kendi istediğinden çok daha fazla duyacaktır. Zira bu tavırlanmayı arz ederek bir çok fantezi değer peşinde koşuşturanların sayısı oldukça fazla…

DUYABİLECEK OLAN KULAKLARIN AYARI, İTİBAR EDİP DUYABİLECEĞİ SÖZLERDEN BELLİ OLUR.

Şayet bir kulak şatafatlı sözleri, poh pohlanma belirten sedaları mutlaka işitmek istemekteyse biliniz ki o kulak sahipleri fantezi değerler dünyasının fantaziyetinde kaybolarak fantezi birer değer olmuş ve fantaziyet belirten bir skalada gidip gelmektedirler.

HAYAL-HAYAL-HAYAL HAYALLERLE AVUNULAN HAYAL ORTAMINDA BİR HAYAL OLUP ÇIKMAK… VERİRSEN HAKKINI HAYALA HAYALDAN NASİP ALIR HAYAL OLUR ÇIKARSIN.

Güneşlerin hakikati yansıtışlarının ortaya çıkardığı suretler aleminde bir suret gibi tavırlanmak… Sureti yaratan nedir? SİRET (Yüksek BEN’lik)…
Suret fanidir… Ebedi olan Siret… Suret vizyonik bir değer. Hakiki olan Siret…
Suret kalıptır kalıp… Kalıba giren Siret.
Suret Sirette yok olmadıkça… Suret Sirette karılmadıkça… Kelamlar selamlar bir olamaz.

SEN KENDİNİ KENDİNDE (YÜKSEK BEN’LİĞİNDE) KARACAKSIN Kİ SENDEKİ ALTIN ORTAYA ÇIKSIN. SEN KENDİNDEKİ ALTINI ORTAYA ÇIKARMADIKÇA SENİ KİM CİLALAYIP PARLATMAK İSTER. BAKIR KALIRSAN BAKIRA HAS OLAN BİR CİLALANMAYI, PARLATIRMAYI HAKEDERSİN VE BAKIR GİBİ CİLALANIR BAKIR GİBİ PARLATILIRSIN. SONRA NE OLUR BAKIR GİBİ IŞIRSIN. ALTININI ÇIKAR ALTININI, ALTINI PARLATMAK İSTEYENLER ÇOK.

ALTIN GİBİ CİLALAN, ALTIN GİBİ PARLATIL, SONRA ALTIN GİBİ PARLA. EVRENSEL SONSUZ-SINIRSIZ TÜM YÜCELİKLERLE BİRLİKTE OL, BİRLİKTE YAŞA.

AXOY MA-TU / Ö.Cenap BAŞMAN

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.